Polițiștii din Sibiu surprind, din nou, plăcut. La doar câteva zile după ce pe contul de Facebook a apărut un filmuleț cu doi polițiști care au fost implicați într-o bătaie generală cu bulgări de zăpadă, cu doi adolescenți, joi seara, 14 ianuarie a.c., aceștia coboară din autospecială și merge la mașina din față, oprită la semafor, și îi șterge luneta.
Video este însoțit de textul „Iarna nu-i ca vara” și a fost distribuit de peste 1.000 de ori și a atras peste 2.000 de like-uri și 200 de comentarii.
Bravo rutiera! Mici demonstrații de oameni faini!”, ”Un exemplu de urmat pentru toți!”, ”Frumos gest al polițistului poate a învățat ceva acel ”șofer”, ”Felicitări , bravo ați făcut un gest frumos Poliția Sibiu”, sunt câteva dintre comentarii.
Video, bătaia cu bulgări:
L.M.



























