14 cazuri noi de infectare cu SARS-CoV-2 la Constanța

0
158

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 349 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), dintre care 19 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos:  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba34.174170,55
2.Arad42.625191,21
3.Argeș46.58300,41
4.Bacău41.34670,24
5.Bihor50.803130,75
6.Bistrița-Năsăud19.50240,22
7.Botoșani22.84650,23
8.Brașov67.36210,59
9.Brăila23.08240,39
10.Buzău24.46620,42
11.Caraș-Severin19.26450,61
12.Călărași17.79250,14
13.Cluj89.294170,87
14.Constanța69.317140,42
15.Covasna13.25400,53
16.Dâmbovița36.57880,34
17.Dolj45.412130,35
18.Galați44.279140,29
19.Giurgiu19.96300,28
20.Gorj15.29130,17
21.Harghita14.15720,29
22.Hunedoara36.161180,61
23.Ialomița19.52920,25
24.Iași71.843300,32
25.Ilfov77.101170,56
26.Maramureș31.496230,48
27.Mehedinți15.81020,15
28.Mureș40.192110,50
29.Neamț31.45540,40
30.Olt26.27500,22
31.Prahova63.699150,38
32.Satu Mare20.94010,39
33.Sălaj17.85780,30
34.Sibiu43.40000,69
35.Suceava38.264140,26
36.Teleorman25.06010,29
37.Timiș87.874220,77
38.Tulcea13.90300,27
39.Vaslui26.88720,17
40.Vâlcea26.77340,41
41.Vrancea17.91260,19
42.Mun. București308.370670,61
43.Din străinătate**2.21113 
44.Cazuri noi nealocate pe județe 
 
2.343*
-64 
 TOTAL       1.802.745349 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.