Un accident rutier a avut loc luni, 7 noiembrie a.c., în jurul orei 17.00, la ieșire din municipiul Mangalia, spre stațiunea Neptun, județul Constanța.
Conform primelor informații două autoturisme au fost împlicate în evenimentul rutier ce s-a soldat cu două victime.
La fața locului s-au deplasat echipaje de ambulanță SAJ B2, SMURD B, Detașamentul Port cu o Autospecială de Stingere cu Apă și Spumă, dar și polițiștii rutieri care au demarat cercetările pentru a stabili cu exactitate modul producerii nefericitului incident.
Una dintre victime a fost transportată la spital de către echipajul SAJ, iar cea de-a doua a fost transportată la spital de către echipajul SMURD.
L.M.


























