Jandarmii constănţeni au desfăşurat, în data de 16 decembrie, în cadrul Şcolii Gimnaziale numărul 1 din localitatea Valu lui Traian, o activitate de informare pe linia prevenirii fenomenelor infracţionale în mediul şcolar, precum şi pentru promovarea imaginii instituţiei jandarmeriei în rândul copiilor.
Pe fondul apropierii sărbătorilor de iarnă, jandarmii au profitat de ocazie pentru a îi informa pe elevi şi cu privire la regimul legal cât şi la pericolul pe care îl pot reprezenta articolele pirotehnice.
La activitate au participat un număr de 75 de elevi din clasele VII-a şi a VIII-a şi 3 cadre didactice.
C.S.



























