Campioana României, Farul Constanța, a anunțat primele transferuri. Este vorba despre Rivaldinho și Nicolae Carnat.
„Farul Constanța a perfectat primele transferuri înaintea următorului sezon din Superligă. Atacanții Rivaldinho și Nicolae Carnat au semnat contracte valabile pentru următorii 3 ani cu formația noastră. Ambii au mai evoluat în trecut pentru clubul nostru, Rivaldinho în perioada ianuarie 2019 – august 2020, când a marcat 15 goluri în 43 de meciuri, în timp ce Nicolae Carnat este un produs al Academiei Hagi. Bine ați venit și mult succes în tricoul alb-albastru !”, este mesajul clubului constănțean.
Rivaldinho a evoluat ultima dată pentru Universitatea Craiova și are o cotă de piață de 500.000 de euro, conform transfermarkt.com. Carnat a jucat ultima dată pentru CS Mioveni, echipă ce a retrogradat în liga a doua, iar cota sa de piață este de 400.000 de euro.
P.I.



























