Absolut Construct Residence dorește să își modifice proiectul în curs de execuție din Mamaia Nord, orașul Năvodari. Astfel, a depus la Agenția pentru Protecția Mediului Constanța documentația necesară pentru supraetajarea unor imobile.
În Memoriul de prezentare al proiectului, beneficiarul obiectivului de investiții specifică că intenționează să modifice proiectul în curs de execuție, autorizat cu autorizația de construire nr. 476/5.10.2021, prin recompartimentare interioară, modificare fațade și supraetajare cu un nivel în limita a 20% din suprafața desfășurată, conform Legii 50/1991.
Terenul se află în intravilanul localității Năvodari, Tarla 29, Parcela A 206/21/1 + Strada T2 (parcela A 206/21/2) – zona Mamaia-Nord, orașul Năvodari. În, prezent, pe teren, se afla două imobile în curs de execuție, corp C1 si corp C2, având destinația de locuințe colective de vacanță, cu regim de înălțime P+4E+Spații tehnice. Beneficiarul dorește supraetajarea cu încă un etaj, rezultând două imobile de 5 etaje, plus spațiu tehnic. Suprafața terenului este de 2.366 mp, conform actelor de proprietate.
Absolut Construct Residence SRL a fost înființată în data de 5 aprilie 2017, având sediul pe strada Baba Novac, la numărul 51. Administrator este Laurențiu Burecu, care este și asociat cu 50% din capitalul social, ca și Alexandra Burecu cu restul de 50% din capitalul social. Cifra de afaceri în anul 2020 a fost de 3.652.464 de lei, iar profitul net de 1.654.285 de lei. Societatea avea în anul 2020 un singur angajat.
Loredana MIHAI
Citește și:




























