Tribunalul Constanța a decis prelungirea măsurii arestului preventiv față de individul acuzat că a omorât-o pe profesoara Cristina Palu, la Cernavodă. Judecătorii au admis propunerea procurorilor, ceea ce înseamnă încă 30 de zile de carceră pentru Cosmin Romică Hărăbor.
Magistrații Tribunalului Constanța au dispus, miercuri, 30 iunie, prelungirea arestului preventiv față de Cosmin Romică Hărăbor, individul din Medgidia care a recunoscut că a omorât-o pe profesoara Cristina Palu, în luna aprilie a acestui an.
Potrivit anchetatorilor, femeia de 52 de ani a fost găsită decedată în propriul apartament, legată cu mâinile la spate și cu un căluș în gură. În urma cercetărilor, s-a stabilit identitatea autorului faptei, care a fost prins în scurt timp pe raza localității Deleni. Acesta a fost reținut și a participat la reconstituirea faptei, după care a fost arestat preventiv.
D.A.




























