Miercuri, 14 septembrie a.c., în cadrul ședinței extraordinare a Consiliului Local Constanța, a fost votat „proiectul de hotărâre pentru modificarea HCL nr. 362/2021 privind delegarea gestiunii serviciului public de transport local de persoane prin curse regulate către societatea CT BUS S.A. și atribuirea Contractului de delegare a gestiunii serviciului public de transport local de persoane prin curse regulate în municipiul Constanța”, iniţiat de primarul Vergil Chițac.
Astfel, 20 de autobuze electrice vor ieși pe traseu, până la sfârșitul lunii, potrivit reprezentanților Primăriei Constanța. Este vorba de autobuzele care au 12 metri lungime. Celelalte 21, de zece metri lungime, vor fi livrate până la sfârșitul anului, cel târziu, începutul anului viitor.
P.I.



























