Un bărbat a fost descoperit decedat în toaleta centrului comercial Supernova din Constanța, în dimineața de marți, 14 octombrie. Oamenii legii au declanșat imediat cercetările.
Potrivit informațiilor noastre, bărbatul avea 58 de ani și era angajat ca lucrător comercial în Carrefour, supermaketul din centrul comercial Supernova.
Din cercetări a rezultat că ar fi decedat în seara de luni, 13 octombrie.
Mai exact, potrivit camerelor de supraveghere, în seara de luni, în jurul orei 20.00, se observă cum se deplasează către toaletă și, în drum, se așază pe o canapea aflată pe holul centrului comercial. A stat acolo puțin timp, după care s-a ridicat și, clătinându-se, s-a îndreptat către toaletă, unde a intrat și nu a mai ieșit.
A doua zi de dimineață, adică marți, a fost găsit decedat în baie de către un agent de pază.
Victima era cunoscută cu afecțiuni medicale și locuia singură.
Cel mai probabil că i s-a făcut rău, după cum se și poate observa în momentul în care s-a așezat pe canapea, dar și din faptul că se clătina în drum spre toaletă.
”Polițiștii din cadrul Poliției municipiului Constanța – Secția 4, marți, 14 octombrie a.c., în jurul orei 6.30, au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la decesul unei persoane.
Persoana în cauză a fost identificată ca fiind un bărbat, de 58 de ani, din municipiul Constanța, care ar fi fost găsit decedat, în toaleta unui centru comercial din municipiul Constanța, fiind vorba de Supenova de pe I.C. Brătianu.
Trupul neînsuflețit nu prezenta urme vizibile de violență la nivelul capului, al trunchiului sau al membrelor, acesta fiind transportat la morgă, în vederea efectuării autopsiei, pentru stabilirea cauzei decesului. În cauză a fost întocmit dosar penal”, potrivit reprezentanților IPJ Constanța.
L.B.
Citește și:




























