• Ai un pont?
  • Redactie
  • Agentie publicitate
  • Editia print
  • Login
FocusPress
No Result
View All Result
EDITIA PRINT
13 °c
Constanta
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
FocusPress
  • Politică
    • Administratie
    • Alegeri
    • Interviuri
    • Politica Interna
  • Actualitate
    • Economie
    • Imobiliare Auto
    • Justitie
  • Externe
  • Societate
    • Educatie
    • Media
    • Sanatate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
    • Cluburi
    • Restaurante
    • Showbizz
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunţuri
No Result
View All Result
FocusPress
No Result
View All Result
Home Ultima Ora

COVID-19: 1.083 de cazuri noi, în ultimele 24 de ore. Situația la Constanţa

2 mai, 2021
in Ultima Ora
0
sursa foto: Digi24.ro

sursa foto: Digi24.ro

3
AFISARI
Share on FacebookShare on TwitterShare pe WhatsApp

Până astăzi, 2 mai, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.057.655 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 995.506 pacienți au fost declarați vindecați. 

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 1.083 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba20557201,96
2.Arad23267181,78
3.Argeș26562291,32
4.Bacău25682181,02
5.Bihor28427341,92
6.Bistrița-Năsăud11600171,28
7.Botoșani1388830,77
8.Brașov42884361,64
9.Brăila12990241,28
10.Buzău12247160,96
11.Caraș-Severin10962371,79
12.Călărași9852140,94
13.Cluj5615082,36
14.Constanța42221121,48
15.Covasna8263311,77
16.Dâmbovița22144170,87
17.Dolj26085211,02
18.Galați2696411,40
19.Giurgiu1080491,01
20.Gorj910630,40
21.Harghita7961131,13
22.Hunedoara22451191,51
23.Ialomița1058731,09
24.Iași41699120,95
25.Ilfov44331482,47
26.Maramureș20114120,46
27.Mehedinți807991,03
28.Mureș23337391,70
29.Neamț18357 171,06
30.Olt14264101,05
31.Prahova34000301,67
32.Satu Mare1280860,83
33.Sălaj10706101,47
34.Sibiu25772571,73
35.Suceava2382530,38
36.Teleorman1337391,41
37.Timiș53462471,82
38.Tulcea8206121,03
39.Vaslui15727240,58
40.Vâlcea16060141,28
41.Vrancea1040390,92
42.Mun. București1802891332,62
43.Cazuri noi nealocate pe județe

1189*
179
TOTAL1.057.6551.083

*Referitor la „cazurile noi nealocate pe județe”, facem precizarea că numărul acestora este determinat de modificările aduse platformei electronice prin care sunt raportate și centralizate rezultatele testelor pentru noul coronavirus. Astfel, conform noii metodologii, centrele de testare introduc în mod direct rezultatele testelor realizate, urmând ca de la nivelul Direcțiilor de Sănătate Publică să fie realizată ancheta epidemiologică și atribuite cazurile pozitive județului/localității de care aparțin persoanele infectate.

Tags: cazuri covid-19cazuri noi de covid-19COVID - 19stiri covid-19
ShareTweetSend
Previous Post

Digul din Portul Turistic Tomis a prins culoare. Va avea loc şi un concurs de artă stradală

Next Post

Rata de infectare în municipiul Constanța, sub cifra 2

Alte Stiri

Ultima Ora

DESCINDERI DNA la Confort Urban!

20 octombrie, 2026
283
Ultima Ora

Tichete sociale de Crăciun 2026, la Năvodari. Cererile pot fi depuse până pe 26 noiembrie

19 octombrie, 2026
21
sursa foto: realitatea.net
Ultima Ora

Ploşniţe în Secţia de Neurologie a Spitalului Colentina, din Capitală

19 octombrie, 2026
36
Ultima Ora

Alexandru Rogobete îi răspunde lui Ilie Bolojan după atacul premierului demis

19 octombrie, 2026
28
Ultima Ora

Val de reacții ale specialiștilor după atacul de la școala din Bistrița

19 octombrie, 2026
31
Ultima Ora

Nava Wine Trader, atacată cu drone în Marea neagră:. 5 persoane salvate, alte 7 sunt dispărute. Ce spun reprezentanții SLN

19 octombrie, 2026
119
Ultima Ora

Întreruperi de curent în județul Constanța, în perioada 20–23 octombrie. Ce zone sunt afectate

19 octombrie, 2026
777
Ultima Ora

DN1 va fi închis pentru câteva ore marți și miercuri

19 octombrie, 2026
45
Ultima Ora

Alertă privind nivelul Dunării la Cernavodă: Trei zile consecutive la pragul critic

19 octombrie, 2026
111
Next Post

Rata de infectare în municipiul Constanța, sub cifra 2

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

FocusPress

FOCUS PRESS este un produs media creat din dorinţa de informare corectă a cetăţenilor. Credem în jurnalism de calitate, în dezbateri şi aducerea în prim-plan a adevăratelor subiecte de interes public.

Ai o informaţie sau imagini care pot deveni o ştire?
Trimite-ne mesajele tale pe WhatsApp / Telefon: 0785.555.401 sau 0785.555.402 ori adresa de email: redactie@focuspress.ro

Datele tale personale rămân confidenţiale!

Focus pe Categorii

  • Actualitate
  • Administratie
  • Alegeri
  • Anunturi
  • Cluburi
  • Cultura
  • Economie
  • Editorial
  • Educatie
  • Externe
  • Imobiliare Auto
  • Interviuri
  • Interviuri
  • Justitie
  • Media
  • Monden
  • Politica
  • Politica Interna
  • Restaurante
  • Sanatate
  • Showbizz
  • Societate
  • Sport
  • Turism
  • Ultima Ora
  • Uncategorized
  • Video

Ştiri Recente

DESCINDERI DNA la Confort Urban!

20 octombrie, 2026

Cum se vor numi și pe unde vor circula liniile care vor conecta municipiul Constanța cu Valu lui Traian, Cumpăna, Ovidiu și Năvodari: de când intră pe traseu

20 octombrie, 2026
  • Ai un pont?
  • Redactie
  • Editia print
  • FocusAds
  • Agentie publicitate

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
FocusPress.ro
No Result
View All Result
  • Home
  • Ultima Ora
  • Politica
  • Actualitate
  • Externe
  • Societate
  • Cultură
  • Sport
  • Monden
  • Turism
  • Editorial
  • Video
  • Anunturi
  • Editia print

© 2026 FocusPress.ro - With ❤️ by Fresh Media.

Cookie-urile ne ajuta sa va oferim serviciile noastre. Prin navigarea pe acest site, acceptati modul in care noi si partenerii nostri utilizam cookie-urile. Detalii aici.