COVID-19: 2.611 de cazuri noi la nivel național. Situația la Constanţa

0
308
Test pentru depistarea COVID-19

Până astăzi, 6 februarie, pe teritoriul României, au fost confirmate 743.343 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 689.474 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 2.611 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos. 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba14215751,83
2.Arad15981411,05
3.Argeș20447420,64
4.Bacău18955510,91
5.Bihor20349511,21
6.Bistrița-Năsăud8363170,89
7.Botoșani10104411,39
8.Brașov29378962,11
9.Brăila9430180,67
10.Buzău9089170,51
11.Caraș-Severin7845211,14
12.Călărași7268210,91
13.Cluj363751142,34
14.Constanța30368801,38
15.Covasna5647220,73
16.Dâmbovița16797371,04
17.Dolj17841881,14
18.Galați19193301,24
19.Giurgiu7397170,78
20.Gorj5970361,07
21.Harghita5905170,62
22.Hunedoara14051671,55
23.Ialomița7790250,97
24.Iași31842791,03
25.Ilfov29066542,28
26.Maramureș14339812,88
27.Mehedinți5679120,81
28.Mureș17049471,1
29.Neamț13020 711,22
30.Olt10718160,59
31.Prahova26352440,87
32.Satu Mare8689241,71
33.Sălaj7353261,67
34.Sibiu18769701,06
35.Suceava194521051,58
36.Teleorman914991,1
37.Timiș336222393,38
38.Tulcea6144130,6
39.Vaslui12221350,91
40.Vâlcea11191170,95
41.Vrancea7835170,36
42.Mun. București120317 3041,87
43.Cazuri noi nealocate pe județe1778*324

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.