Doi tineri au ajuns la spital în cursul zilei de 13 ianuarie, în urma unui accident rutier. Victimele se deplasau pe șosea în momentul în care au fost lovite de o mașină.
Evenimentul rutier s-a înregistrat pe raza localității Horia din judetul Tulcea. Din primele verificări, polițiștii au stabilit că un bărbat în vârstă de 45 de ani din județul Galați, în timp ce conducea un auto pe DN22F în localitatea Horia, a accidentat doi adolescenți de 18 ani, ambii din localitatea Horia, care se deplasau pe partea carosabilă în calitate de pietoni.
În cauză, s-a întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de ,,Vătămare corporală din culpă”.
Cercetările continuă pentru lămurirea tuturor circumstanțelor producerii accidentului.



























