Înotătorul Robert Glinţă, victorie la 100 m liber, în Cupa României. Iată ce a făcut Andrei Răzvan Grădinaru de la CS Farul Constanţa

0
50

Înotătorul Robert Glinţă, calificat la JO de la Tokyo, s-a impus, vineri, în finala probei de 100 m liber din Cupa României la masculin, cu timpul de 49 sec 73/100, în Bazinul Olimpic din Târgovişte.

Glinţă câştigase joi şi proba de 50 m spate, iar la 50 m liber s-a clasat al doilea. Vlad Ştefan Stancu (CSA Steaua) a obţinut şi el a doua victorie în competiţie, la 1.500 m liber, în 15 min 39 sec 87/100, după ce joi câştigase la 400 m liber.

Rezultatele înregistrate în finalele de vineri:


50 m bras
1. Radu Vaipan (CSM Timişoara) 00:28:88
2. Bogdan Andrei Caravan (CSU Reşiţa) 00:29:03
3. Andrei Răzvan Grădinaru (CS Farul Constanţa) 00:29:19

100 m liber
1. Robert Andrei Glinţă (CS Dinamo Bucureşti) 00:49:73
2. Constantin George Alexandru Stoica (CSA Steaua Bucureşti) 00:50:45
3. Mihai Gergely (CSM Cluj-Napoca) 00:51:28

200 m spate
1. Carol Mihai Cojocaru (CSM Bacău) 02:07:92
2. Alexandru Constantinescu (CS Olimpia Bucureşti) 02:08:68
3. Ştefan Cozma (CSM Bacău) 02:09:16

50 m fluture
1. Cătălin Paul Ungur (CS Universitatea Cluj) 00:24:43
2. Denis Laurean Popescu (CSŞ Reşiţa) 00:24:70
3. Antonio Andrei Costroj (CSA Steaua Bucureşti) 00:24:83

1.500 m liber
1. Vlad Ştefan Stancu (CSA Steaua Bucureşti) 15:39:87
2. Andrei Marinescu Popazov (CSA Steaua Bucureşti) 16:30:95
3. Alexandru Ionuţ Guinea (CSM Piteşti) 16:36:00

Rezultatele finalelor de joi:


50 m liber
1. Constantin George Alexandru Stoica (CSA Steaua Bucureşti) 00:22:85
2. Robert Andrei Glinţă (CS Dinamo Bucureşti) 00:23:05
3. Cătălin Paul Ungur (CS Universitatea Cluj) 00:23:35

200 m bras
1. Mihai Iacob (CSM Piteşti) 02:18:32
2. Sebastian Nicolae Tulea (CS Farul Constanţa) 02:22:10
3. Darius Cătălin Petrache (CSA Steaua) 02:24:69

100 m fluture
1. Daniel Cristian Martin (CSM Bacău) 00:54:08
2. Tobias George Dumitrache (CSM Bucureşti) 00:55:43
3. Antonio Andrei Costroj (CSA Steaua) 00:55:76

200 m mixt
1. Mihai Gergely (CSM Cluj-Napoca) 02:07:44
2. Andrei Sebastian Simon (CSU Politehnica Timişoara) 02:09:51
3. Cristian Lăpădat (CSA Steaua) 02:10:22

50 m spate
1. Robert Andrei Glinţă (CS Dinamo) 00:25:12
2. Cătălin Paul Ungur (CS Universitatea Cluj) 00:25:89
3. Andrei Mircea Anghel (CSM Bucureşti) 00:26:10

400 m liber
1. Vlad Ştefan Stancu (CSA Steaua) 03:58:55
2. Bogdan Alexandru Ştefănescu (CSU Piteşti) 04:07:91
3. Sebastian Nicolae Tulea (CS Farul Constanţa) 04:09:00

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.