Măsura carantinei pentru orașul Ovidiu va fi prelungită, potrivit prefectulului Constanței, Silviu Coșa. Este pentru a doua oară când se prelungește această măsură restrictivă, începând cu data de 5 decembrie.
Localitatea Ovidiu a intrat în carantină, inițial, pe data de 7 noiembrie, măsură valabilă, inițial, până pe 21 noiembrie, când a fost prelungită până sâmbătă, 5 decembrie. Așa cum a declarat prefectul Constanței, în cadrul unei ședințe, carantina va fi prelungită până pe 19 decembrie. S-a decis acest lucru din cauza numărului de persoane infectate, iar incidența nu a scăzut sub pragul stabilit de Comitetul pentru Situații de Urgență.
D.A.



























