Un tânăr a ajuns la spital în seara de 18 ianuarie după ce mașina pe care o conducea a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat pe câmp.
Accidentul a avut loc în jurul orei 20.45 pe DN 22, între localitățile Lumina și Sibioara. Un tânăr în vârstă de 24 de ani aflat la volanul unei mașini care se deplasa între cele două localități, la un moment dat a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat pe câmp.
În urma accidentului a rezultat vătămarea corporală ușoară a conducătorului auto care a fost preluat de o ambulanță a SAJ Constanța.
C.S.



























