Poliţiştii constănţeni, alături de jandarmi, au luat la rând, sâmbătă seara, 27 martie, localurile din Mamaia Nord, Mamaia Sat şi Năvodari. A fost amendat, din nou, restaurantul Hanul cu Peşte, pentru că se servea mâncare în interior, deşi în prezent este interzis acest lucru.
Acţiunile de verificare a respectării măsurilor impuse prin Legea 55/2020, pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, au vizat zeci de localuri din Năvodari, patronii a 10 dintre acestea fiind sancţionaţi. Printre localurile amendate se numără şi Sky Caffe Lounge. Aici, locaţia era acoperită cu tavan retractabil, motiv pentru care a fost aplicată o amendă. De asemenea, clienţii au fost legitimaţi, fapt care a stârnit nemulţumirea patronilor, aceştia susţinând că verificările oamenilor legii se fac „în funcţie de pilele celor care deţin restaurante”.
Citeşte şi:



























