România – Macedonia de Nord 3-2. Tricolorii au fost egalați de la 2-0, dar Ianis Hagi l-a salvat pe Rădoi

0
106
Florin Tănase a marcat primul gol al României în preliminariile CM 2022 / Foto Sport Pictures

România a învins Macedonia de Nord, scor 3-2, în primul meci din preliminariile CM 2022. Tricolorii au condus cu 2-0, au fost egalați, dar Ianis Hagi a înscris golul victoriei în minutul 86. Urmează meciul cu Germania, duminică.

România a învins Macedonia de Nord, scor 3-2, în primul meci din preliminariile CM 2022. Tricolorii au condus cu 2-0, au fost egalați, dar Ianis Hagi a înscris golul victoriei în minutul 86. Tănase și Mihăilă au înscris primele goluri ale României, însă în minutele 83 și 84 au venit reușitele oaspeților, prin Ademi și Trajkovski. Ianis Hagi a salvat seara, deși Macedonia de Nord a mai avut un gol anulat în prelungiri, pentru ofsaid.