Un taximetrist a fost depistat la volan chiar dacă avea permisul de conducere suspendat. S-a ales cu dosar penal.
Polițiștii din cadrul Serviciului de Siguranță Rutieră, la data de 2 februarie a.c., în jurul orei 17.40, au identificat un bărbat, de 48 de ani, care a condus un autoturism în regim de taxi, pe D.N. 2A, în comuna Mihail Kogălniceanu, având suspendată exercitarea dreptului de a conduce vehicule pe drumurile publice, pentru perioada în curs.
În cauză a fost întocmit dosar penal.
L.B.



























