Teo Hira, directorul Confort Urban, ne-a precizat motivele pentru care a chemat-o în judecată pe Felicia Ovanesian. Anunțul a fost făcut la Wave Radio, unde a fost invitat în emisiunea „Facem valuri“, moderată de Alexandra Cucu și Valentin Ispas.
Teo Hira ne-a declarat că acțiunea în instanță, prin care a reclamat-o pe Felicia Ovanesian, a fost întocmită pe persoană fizică, nu în calitate de director al societății Confort Urban.
Dosarul civil 2484/118/2025, având ca obiect „Acțiune în răspundere delictuală“, a fost înregistrat la Tribunalul Constanța în data de 23 mai a.c.
„Am chemat-o în judecată de doamna Ovanesian ca persoană fizică, pentru jigniri și calomnie. Este vorba despre toate jignirile pe care mi le-a adus în ultimii doi ani, de când a plecat (din funcția de city manager – n.r.). De atunci tot face pe vedeta prin postări tendențioase la adresa mea. Am tăcut o dată, am tăcut de două ori, dar ea nu tace și postează mai mult noaptea. De exemplu, se răsturnase o mașină într-o zi, pe Soveja. Mașină răsturnată – trafic blocat. Cică «nimeni nu face nimic, nimeni nu-l trage la răspundere nici pe boul de Hira, nici pe boul de Chițac». Păi ce treabă aveam noi că s-a răsturnat o mașină? Pentru astfel de postări jignitoare am dat-o în judecată“, a declarat, pentru Focus Press, Teo Hira.
La rândul său, Felicia Ovanesian ne-a precizat că nu știe exact care este motivul acțiunii din instanță.
„Nu am primit acțiunea! Nu știu ce vrea“, ne-a transmis Felicia Ovanesian.
De precizat că în dosarul înregistrat la Tribunal nu a fost fixat încă primul termen de judecată.
Daniel ALBU


























