Un nou obiectiv ratat pentru Handbal Club Dobrogea Sud Constanţa

0
228

Handbal Club Dobrogea Sud Constanţa a ratat calificarea în grupele EHF European League, după ce a pierdut la limită, marţi seară, la Lisabona, întâlnirea retur cu Sporting, scor 21-22, din manşa retur a turului al doilea preliminar. În tur la Constanţa, scorul a fost egal 27 la 27.

Constanţa a condus la pauză scor 12 la 10 şi a avut chiar şi patru goluri avans în repriza secundă, 14 la 10, dar a clacat inexplicabil în ultimele 10 minute, când şi-a pierdut creativitatea în atac şi calmul din apărare.

Astfel HCDS ratează al treilea obiectiv al sezonului după Cupa şi SuperCupa României şi rămâne a se lupta doar pe un singur front: campionatul. Prea puţin totuşi pentru o echipă cu un buget enorm, 2 milioane de euro, buget asigurat din banii contribuabililor constănţeni.