Alertă la Costinești! Un bărbat s-a înecat, duminică, 4 iulie a.c., în jurul orei 17.30. Din fericire a fost scoasă la mal, de salvamari.
Incidentul s-a produs în zona Obelisc din stațiunea Costinești. La fața locului s-au deplasat salvatorii ISU dar și echipajele de ambulanță, SMURD B și elicopterul SMURD.
UPDATE: Tânărul a fost preluat de elicopterul SMURD, inconştient, intubat.
Este vorba despre un turist din Târgu Frumos, în vârstă de 18 ani.
L.M.



























