Incidența ratei de infectare, la Constanța, este, din nou, în creștere, atât la nivelul municipiului, cât și la nivelul județului, potrivit reprezentanților DSP.
Pentru municipiul Constanța, joi, 4 martie, incidența este de 2,89, adică 900 de persoane, în creștere față de ziua anterioară, când incidența a fost 2,71, adică 846 de persoane infectate cu SARS-COV-2. La nivelul județului, incidența este tot în creștere, 1,85,însemnând 1.427 persoane, spre deosebire de miercuri, când rata incidenței a fost 1,74, adică 1.336 de persoane.
Am putea spune că încet-încet ne apropiem de pragul care atrage, din nou, unele restricții.
Citește și:
D.A.



























