Un bărbat, în vârstă de 50 de ani din Constanța, bolnav psihic a încercat să se sinucidă prin înecare în Lacul Corbu Mic din localitatea Corbu, în dimineața zilei de vineri, 8 ianuarie a.c..
Potrivit primelor informații, bărbat a mai avut în trecut tentative de suicid, însă de această dată bărbatul s-a speriat și a început să strige după ajutor. Din fericire, în zonă se afla o patrulă de poliție, iar un agent a sărit după bărbat în lac salvându-i astfel viața.
La fața locului au ajuns și cadrele medicale, bărbatul fiind predat echipajului SMURD.
L.M.



























