Horia Constantinescu, directorul executiv al Direcției de Gestionare Servicii Publice din cadrul Primăriei Constanţa, a stârnit nemulţimirea constănţenilor, după ce acesta a ţinut să lămurească joi, 25 februarie a.c., situaţia proiectului privind regulamentul parcărilor. Ne referim la tarifele de lux pentru parcările din centrul Constanței, cu limită de timp și taxe pentru toți deținătorii de mașini. Directorul executiv a transmis constănţenilor că „obrazul subţire cu cheltuială se ţine”, iar ce a apărut în spaţiul public sunt „intoxicări”. Horia Constantinescu este trimis acasă de constănţeni, după o postare live pe Facebook.
Printre cele peste 600 de comentarii se numără şi opinia Cosminei Nicolae: „Domnule Horia Constantinescu, nu sunteţi unul din cei mai înjuraţi, dar sunteţi cea mai mare dezamăgire! Știți vorba aceea „S-a născut talentul şi-a murit speranţa!„.
Ciprian Andonie îi cere lui Constantinescu să ne prezinte fluturaşul de salariu: „Spune salariul pe care îl iei dumneata şi apoi mai discutăm. Aveți curajul să arătați fluturașul de salariu?”
Cristi Nicola i-a scris un mesaj tranşant lui Horia: „Ești conștient că nu o să vă meargă, nu? Ești conștient că și tu și Chitac (primarul Vergil Chiţac -n.r.) ați fost puși în funcție de noi și tot de noi veți fi dați jos„.
Dan Emilian Georgescu cere demisia celor care îşi asumă proiectul: „Proiectul privind regulamentul parcărilor este aberant. Cine şi-l asumă, să stea şi cu demisia în braţe. O mizerie!”
Citeşte şi:





























