Potrivit catagrafierii realizate de Direcția de Sănătate Publică a Județului Constanța, 40.000 de constănțeni se încadrează în etapa a II-a a campaniei naționale de vaccinare antiCOVID.
De luni, 18 ianuarie a.c., constănțenii cu vârste de peste 65 de ani și cei bolnavi cronici se pot vaccina antiCOVID în etapa a II-a a campaniei naționale.
„Conform catagrafierii noastre pentru județul Constanța, pentru etapa a II-a de vaccinare împotriva COVID se încadrează 40.000 de persoane. În fiecare zi, se pot vaccina câte 1.000 de persoane“, a declarat ec. Cristina Schipor, directorul executiv al Direcției de Sănătate Publică a Județului Constanța
V.I.



























